Bebilon – mleko dostosowane do potrzeb dziecka

Bebilon – mleko dostosowane do potrzeb dziecka

Z pewnością każdy się zgodzi ze stwierdzeniem, że do karmienia dziecka najlepiej nadaje się mleko kobiece. Jest tak dlatego, że zawiera ono więcej składników aktywnych, które są niezwykle korzystne dla dziecka. Niestety, czasami się zdarza, że mimo najszczerszych chęci karmienie piersią nie jest możliwe. Wówczas z pomocą przychodzi mleko modyfikowane, które posiada najbardziej zbliżony skład, do tego matczynego.

Produkt zbliżony do mleka matki

Mleko modyfikowane powstaje na bazie mleka krowiego. Zanim jednak trafi na półki sklepowe, jest poddawane procesom technologicznym. Chodzi w tym o to, by dostosować jego skład do możliwości niemowlęcia oraz jego potrzeb. Właśnie w taki sposób powstaje Bebilon (i wiele innych produktów dostępnych online), który stanowi znakomitą alternatywę dla matczynego mleka. Na obecną chwilę nie ma takiej możliwości, by wyprodukowana mieszanka miała identyczne wartości odżywcze, co mleko pochodzące od kobiety. Co prawda mleko modyfikowane nie różni się na podstawowym poziomie, gdyż jego skład jest ściśle regulowany. Różnice mogą jedynie dotyczyć dodatkowych substancji. Podczas całego procesu dostosowywania tego produktu mlecznego zmieniane są proporcje nienasyconych kwasów tłuszczowych, składników mineralnych oraz tłuszczów i białek.

Sposób powstawania mleka modyfikowanego

Jakie działania mają miejsce podczas powstawania mleka modyfikowanego? Do głównych zabiegów należy usunięcie części białka z mleka i zastąpienie go bardziej przyswajalnym białkiem serwatkowym. Tłuszcz mleczny zostaje zastąpiony produktem roślinnym, który jest wzbogacany nienasyconymi kwasami tłuszczowymi. Poza tym mieszankę wzmacnia się laktozą. Obniża się poziom takich minerałów jak sód, potas i chlor. Natomiast uszlachetnia cały produkt żelazem, wapniem, fosforem, cynkiem i selenem. Przy tym dba się o to, by wapnia było więcej niż fosforu, bo dzięki temu uzyskuje się mieszankę bardzo korzystną dla układu kostnego i zębów niemowlaka. Do tego dodaje się witaminy A, C, D, E oraz witaminy z grupy B. Całość wzbogaca się probiotykami, co jest bardzo korzystne dla flory jelitowej.